RADY A VZORNÍKY » Jak pečovat o kůži
Jak správně pečovat o kožené výrobky

 

Naše výrobky jsou z pravé hovězí kůže, ručně zpracované a z výroby již ošetřené. Chcete li ale prodloužit jejich životnost, je třeba o ně také nadále správně pečovat. Na matnou i lesklou kůži doporučujeme jakékoliv tuhé bezbarvé mazání na kůži s příměsí včelího vosku, rozetřít po celé ploše kůže a jemně vmasírovat doztracena. Pro výrazné změknutí kůže doporučujeme zvolit sedlářský olej, opět s příměsí včelího vosku, jediná nevýhoda je, že oproti tuhému mazání u kůže výrazně urychluje tmavnutí jejího odstínu.

Doporučujeme také se raději vyhnout různým elaskonům a jiným mazáním, které můžete zakoupit v kožené galanterii nebo v obuvi, je v nich zbytečně moc různých chemikálií navíc, které boty sice ocení, ale ostatním koženým výrobkům spíše uškodí. Kvalitní mazání s včelím voskem je to nejlepší, co pro své kožené výobky můžete udělat.

Pozor! Pokud máte kožený výrobek s dobarvovanou ražbou, např. barevná pírka atd., doporučujeme na něj používat pouze tuhé mazání, olejové k barveným částem není příliš šetrné.

Kůži je dobré namazat jednou za čas, třeba 2x do roka, jako pravidelnou údržbu zvlášť u namáhaných věcí, jako jsou postroje na koně; dále po vystavení extrémním vlivům, například po dešti atd.

 

Z naší nabídky vybíráme například:

Mazání na kůži, tuhý balzám na kůži s včelím voskem, dvě varianty balení. Testováno u nás v dílně i ve stáji a nedáme na něj dopustit :)