RADY A VZORNÍKY » Vzorníky barev kůže
Jak správně vybrat barvu kůže

V detailech většiny našich produktů najdete také roletku s dotazem na požadovanou barvu kůže. Zde najdete vzorníky, které vám usnadní rozhodování.

Naše produkty jsou barvené lihovými barvami na kůži a dále ošetřené proti vlhkosti a do jisté míry i proti opotřebení. Úprava povrchu je zpravidla lesklá. I tak ale počítejte s tím, že kůže je přírodní materiál, a i výsledný odstín se bude používáním (a vlivem oxidace) mírně měnit. Zpravidla platí, že čím je kůže světlejší, tím výraznější jsou časem změny (například přírodní přejde až do mahagonu).

Základní vzorník barev na kůži, s názvy, jak je znáte z detailů našich produktů:

 

Jak kůže používáním dále pracuje? Působením povětrnostních vlivů, potu a mechanickým opotřebením. Toto se týká obzvláště produktů pro koně, které jsou vystavovány často extrémním podmínkám. Odstín kůže se může časem měnit - tmavnout. Určitě to znáte, přivezete si domů krásné nové sedlo v přírodní barvě a již za rok má barvu alespoň o odstín tmavší. Proto pro vás máme také rozšířený vzorník barev na kůži, pokud vám ten základní nestačí, kde se snažíme barvy doplnit i o různé speciální tóny hnědé. Ten oceníte hlavně v případě, že dokupujete produkt k již existujícímu, nějakou dobu používanému, například uzdečku k sedlu, 

Požadovaný odstín vám můžeme také namíchat a sadu tak krásně sladit. V případě zájmu o tuto službu nás kontaktujte nebo do objednávky přidejte fotku výrobku, ke kterému máme náš produkt sladit.

Rozšířený vzorník používaných odstínů kůže:

Upozornění: Barvy se mohou v reálu mírně lišit v závislosti na kalibraci Vašeho monitoru nebo obrazovky.