KURZY PRÁCE S KŮŽÍ » KŮŽE III
Kurz práce s kůží III: Téma zdobící techniky

Nejbližší termín: momentálně není vypsán žádný termín, očekávejte v první půlce roku 2022

 

Na kurzu se naučíte základy zdobení kůže. Kurz je vhodný pro mírně pokročilé, kteří již mají s kůží nějaké zkušenosti (alespoň z předchozího kurzu „Práce s kůží I či II“).

Co vás čeká?

Kurz je zaměřený na zdobící techniky kůže.

Vyzkoušíte si ražbu do kůže: přenesení předlohy na kůži a následnou ruční ražbu, obvodovou či plošnou ražbu pomocí speciálních raznic, okrajově se můžeme seznámit s rostlinnými motivy tzv. “Sheridan style”. Zabrousíme také do pyrografie, vyzkoušíme si různé způsoby barvení kůže, vícebarevné provedení, dobarvování akrylem, atd. Budeme se zabývat také nářadím vhodným na zdobení kůže, včetně užitečných tipů kde a co koupit nebo jak vyrobit. K dispozici bude také spousta odřezků kůže, na kterých si budete moci vše bez obav vyzkoušet.

Kurz není koncipován na dokončení hotového výrobku, ale spíše k osvojení jednotlivých technik práce.

 

S sebou dobrou náladu a pracovní oblečení, které můžete zašpinit, včetně kalhot! Barvy, které budeme používat, většinou nejdou moc dobře vyprat.

Na kurzu budete mít k dispozici veškeré vybavení dílny potřebné k práci s kůží, v ceně kurzu je materiál na testování jednotlivých technik a odřezky kůže na různé pokusné drobnosti, jako třeba náramky, klíčenky atd. V ceně kurzu je také zahrnuto i drobné občerstvení během dne, káva, čaj… V ceně kurzu není oběd.

Cena:  1800,- 

Typ kurzu: jednodenní, jeden den z víkendu nebo dva večery v týdnu. Bude upřesněno v závislosti na konkrétním termínu. Stopáž cca 7-8 hod.

Kurz volně navazuje na kurz „Práce s kůží II”, ale jeho absolvování není podmínkou pro účast na tomto kurzu.

Kapacita kurzu je omezená, proto doporučujeme včasné přihlášení. Místo na kurzu máte rezervované po zaplacení plné ceny kurzu. Platba je vratná pouze při odhlášení do 5 dnů před konáním kurzu.

Kde: Výtvarná dílna Matilda, Palackého třída 95, Brno

 

Přihlášení a další informace zde: mail lassy@kouzelnykonicek.cz

Video-pozvánka - povídání s lektorkou Lucií "Lassy" Továrkovou o kurzech práce s kůží a nejen o nich: ZDE

 

Kurzy práce s kůží můžete také darovat prostřednictvím dárkového poukazu: k zakoupení ZDE

 

Ukázky technik vyučovaných na kurzu: