O NÁS

Jak to všechno začalo

Kouzelný koníček vznikl před více než deseti lety jako řemeslná dílna se sortimentem kvalitního koženého zboží ruční výroby a doplňkového sortimentu hypoalergenních šperků. Původním cílem bylo rozšířit nabídku vybavení pro jezdecký sport na českém trhu, neboť jeho zakladatelce plně nevyhovovala, ať už kvalitou či typem. Orientace především na westernové či originální kousky se vyhranila až v průběhu let.

Začalo to jako sen u malého pracovního stolu pod oknem a vyvinulo se až do dnešní podoby sedlářské a brašnářské dílny s vlastní kamennou prodejnou. Sen člověka s láskou ke zvířatům živit se vlastníma rukama a přinášet dobré a kvalitní věci do života jejich dvounohých parťáků. Důkaz toho, že následujete li své sny, dříve či později se splní.

Hlavním sortimentem Kouzelného koníčka je, jak název napovídá, vybavení pro koně a jezdecký sport. Mimo to však dílna nabízí také klasické kožené vybavení, jako jsou stylové opasky, peněženky či obaly na knížky, dále se specializuje na kožené vybavení pro šermíře a historiku obecně (které najdete na druhém e-shopu Karavana).

A protože víme, že se zákazník často rád odlišuje od ostatních a rád dává najevo svou jedinečnost, nabízíme také zakázkovou výrobu s jeho vlastním designem. Zdobení dle jeho dodaných podkladů, přidání loga, barevné ladění dle jeho představ... Kvalitní ruční výroba, vše k zákazníkově plné spokojenosti.

 

Na hřbetě koně je ráj srdce… (Arabské přísloví)

Víme také, že pouze znalost produktu v praxi je zárukou kvalitních výrobků, můžeme se v oblasti vybavení pro koně pochlubit také dlouholetými zkušenostmi s těmito ušlechtilými zvířaty. 

Zakladatelka a duše značky Kouzelný koníček, Lucie Štec Továrková, se aktivně věnuje westernovému ježdění (rekreačně i sportovně, včetně účasti na MČR WRC), práci ze země i bezudidlovému ježdění, několik let působila i v jezdecké škole pro začínající jezdce, než nadobro "přesedlala" do dílny. Měla tedy příležitost být v kontaktu s každodenně namáhaným vybavením pro provozní koně, ale i se zdobenými reprezentačními komplety. A co se teorie týče, má za sebou také několik let psaní odborných článků do jezdeckého časopisu, se zaměřením především na western a horsemanship.

Znalosti z praxe má osazenstvo naší dílny i v oblasti historiky, které se zakladatelka dnes již i s manželem, zakladatelem Karavany, také aktivně věnuje. Propojením s jezdectvím je potom například lukostřelba s koně a další podobné zábavné aktivity.

 

Co je pro nás důležité?

V naší dílně se také snažíme co nejvíce používat materiály od českých výrobců, abychom podpořili naši zemi. Od kůže přes kování až k mazání na kůži, většina započala svoji cestu právě u nás. A stejně tak ji podpořily naše zlaté české ruce...

Jsme také hrdou součástí projektu #darujemeceskevanoce, který vznikl v roce 2020 na podporu českých tvůrců a řemeslných výrobců.

       

 

Jak poznáte naše výrobky:

Kožené produkty z naší dílny jsou vždy opatřeny naším logem, výběr ze dvou velikostí dle typu produktu.

       

 

Naši zákazníci nám napsali:

Dobrý den, chtěla bych Vám poděkovat za skvělou uzdečku a nánosník. Naprosto dokonale padne, což je pro mě zázrak. Na její hlavu se těžko něco dá sehnat. Dnes jsem testovala a naprosto super. Za mě nejlepší a nejpřesnější provedení bezudidlové uzdečky. Děkuji.”

...

“Děkuji mockrát, věci jsou skvělé, barevně krásně ladí. Máme velkou radost, jsme velice spokojení!”

...

“Chtěla bych moc poděkovat za uzdečku se sidepull nánosníkem. Sedí mu perfektně. Moc se mi na něm líbí...”

...

Dobrý deň, dnes mi prišiel balíček, čelenka je nádherná a oťaže taktiež, koža je krásne mäkká, som z toho nadšená, ďakujem moc…”

...

Zrovna mi přišel diář… A je úplně úžasný!!! Moc Vám děkuji, Vaše práce je skvělá! Už teď se těším, co na to řekne kamarádka. Prostě boží!”

...

“...ještě jednou touto cestou děkuji a doporučuji ostatním....”

...

Děkujeme!

(za zimní foto děkujeme www.byhannphoto.cz)